3 grudnia br. w Auli Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji  około 200 studentów i absolwentów naszej uczelni miało okazję poznać odpowiedzi na pytania związane z przedsiębiorczością – dotyczące prowadzenia biznesu oraz pozyskiwania środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Za nami spotkanie pt. „Dzień dobry biznes”.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach akcji „Budujemy inkubator przedsiębiorczości Politechniki Łódzkiej” przez  Biuro Karier Politechniki Łódzkiej, Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego .

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali: Pan Grzegorz Kierner – Dyrektor Centrum Współpracy z Gospodarką, Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Łódzkie oraz Pan Tomasz Mielniczuk Zarządzający  Segmentem Uczelni Wyższych w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Głównym celem wydarzenia było zainspirowanie studentów i absolwentów Politechniki Łódzkiej do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Kluczowym prelegentem był Pan Tomasz Szczęsny Prezes Zarządu Re-finance. Zaprezentował on model biznesowy swojej firmy oraz opowiedział o własnej drodze do sukcesu. Udzielał też odpowiedzi na liczne pytania uczestników konferencji.  W trakcie konferencji odbyły się także dwa warsztaty: „Od pasji do biznesu – jak stworzyć model biznesowy firmy” oraz  „Kreatywność w Biznesie”.

W związku z dużym zainteresowaniem wydarzeniem i jego pozytywnym odbiorem ze strony społeczności akademickiej planowane są kolejne tego typu eventy w ramach budowy inkubatora przedsiębiorczości Politechniki Łódzkiej.

Spotkania z cyklu „Dzień dobry Biznes” inicjowane przez BGK odbywają się na uczelniach wyższych w całym kraju. Ich celem jest pomoc studentom w stawianiu przez nich pierwszych kroków w biznesie oraz wskazanie alternatywnych do kredytu bankowego sposobów finansowania działalności gospodarczej.