Otwarte Seminaria Naukowe Człowiek-Biznes-Technologie pod patronatem Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji zapraszają na wykład dr hab. Ingi B. Kuźmy zatytułowany „Społeczny aspekt innowacji”, który odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 18.00, ul. Wólczańska 226, (Lodex) bud. B9 s. 332.

Podczas wystąpienia zostanie nakreślony społeczny i kulturowy kontekst innowacji, aby pokazać, na ile „innowacja” i „innowacyjność” mogą być traktowane w naukach humanistycznych jako kategorie czy zjawiska badawcze oraz na ile wymagają swoistego zaangażowania. Uczestnicy spotkania zostaną też zaproszeni do „poćwiczenia” innowacyjności.

dr hab. Inga B. Kuźma – kierowniczka Centrum Innowacji Społecznych (CEIN) na Uniwersytecie Łódzkim oraz kierowniczka Pracowni Antropologii Praktycznej w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ. Zajmuje się kwestiami wykluczenia i włączenia społecznego, w tym kobiet, oraz nurtem herstory w polityce miejskiej i edukacji nieformalnej. Działa w KDO ds. polityki lokalowej w Łodzi przy UMŁ, koordynuje działalność Łódzkiego Partnerstwa Pomocy w sytuacji Wykluczenia i Bezdomności, współtworzy łódzkie międzyuczelniane Interdyscyplinarne Seminarium Gender, jest powołana do grona ekspertów w Housing Rights Cluster przy FEANTSA. Uczestniczy jako specjalistka w międzynarodowych programach edukacyjno-społecznych dotyczących m.in. praw i historii kobiet, migracji, nierówności i włączenia społecznego (w ramach programów Erasmus+ i Europe for Citizens).