Ważne! Działanie platformy MS IMAGINE zawieszone do odwołania. Wszystkie produkty Microsoft należy pobierać z platformy Azure.com

Wszyscy studenci naszego Wydziału mają prawo do licencjonowanego oprogramowania firmy Microsoft, Microsoft Imagine&Azure.

Udostępnione są darmowe licencje tylko do wybranych programów firmy Microsoft takich, które umożliwiają tworzenie nowych aplikacji (Developer Network). Oprócz tego ułatwiony jest dostęp do wszelkiej dokumentacji elektronicznej oprogramowania firmy Microsoft. Ma to na celu promowanie nowych technologii tej firmy i pomoc w nauce użytkowania i tworzenia nowego oprogramowania przy pomocy nowych narzędzi.

WAŻNE! Licencja nie obejmuje pakietu Microsoft Office (wersja MS Office 365 dostępna z platformy WIKAMP)

Przed zalogowaniem się do systemu Microsoft Imagine należy przeczytać informacje dot. warunków programu.

Przydatne linki:

Microsoft Azure – pierwsze logowanie
Microsoft Imagine – logowanie
Microsoft Imagine FAQ

Procedura

  1. Programy można ściągnąć z serwera Azure.com w postaci plików  ISO (po przejściu kroku ‘pierwsze logowanie‘ – rejestracja konta z pomocą konta email w domenie edu.p.lodz.pl).
  2. Numery licencyjne należy pobrać indywidualnie z serwera Azure.com po założeniu osobistego konta i zalogowaniu.
  3. Studenci chcący uzyskać inne oprogramowanie (np MatLab) wypełniają formularz, który można pobrać tutaj . W formularzu prosimy podać imię, nazwisko, rok i kierunek studiów, numer pesel, swój aktualny email w domenie edu.p.lodz.pl oraz podstemplować formularz w dziekanacie. Na podany email będą kierowane wszystkie raporty i listy z systemu Microsoft Imagine, jak również hasło do pierwszego zalogowania. Z wypełnionym formularzem prosimy zgłaszać się do Pracowni komputerowych (pokój 44) przy ulicy Piotrkowskiej 266 do administratora Jacka Komorowskiego (wypełniony poprawnie formularz wraz z aktualnym stemplem z dziekanatu można również pozostawić w skrzynce Microsoft Imagine znajdującej się przy pokoju 44). Następnym krokiem jest sprawdzenie ważności rejestracji studenta według listy dostarczanej przez dziekanat. Dotyczy to również studentów IFE. Po założeniu konta przez administratora w systemie Microsoft Imagine, pozostałe informacje otrzymają Państwo na email podany w formularzu.
  4. W przypadku trudności z systemem Microsoft Imagine (zapomnienie hasła lub inne problemy techniczne) prosimy o kontakt z administratorem systemu jacek.komorowski@p.lodz.pl
    tel. (42) 631 37 58.

Ważne !!! W przypadku gdy dostarczony formularz nie będzie prawidłowo wypełniony i podstemplowany przez dziekanat, konto nie zostanie założone a formularz zostanie automatycznie odrzucony.