Łukasz Winiarek, Dyrektor Zarządzający – Członek Zarządu – Hydro Extrusion Poland sp. z o.o.

38 lat, absolwent Politechniki Łódzkiej Wydziału Mechanicznego kierunku Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Od 2007 pracował w firmie produkującej łożyska toczne w obszarach jakości oraz produkcji. Od 2010 roku związany z branżą aluminium w obszarze automotive. W ostatnich latatch Dyrektor Zarządzający Hydro Łódź ponad 600 osobowego zakładu produkującego części bezpośrednio do producentów samochodów OEM takich jak Volvo, Mercedes, BMW i wiele innych

Hydro jest firmą z ponad stu letnią tradycją, która swoją siedzibę ma w stolicy Norwegii – Oslo.
Na świecie jesteśmy obecni w 40 krajach zatrudniając około 35 tysięcy pracowników.
Jesteśmy korporacją zajmującą się przemysłem ciężkim, jako globalny dostawca rozwiązań Aluminiowych, oferując dostosowane do indywidualnych potrzeb usługi w zakresie projektowania
i produkcji profili.

W Polce jest nas ponad 1400 osób, zatrudnionych w trzech zakładach: Łódź, Trzcianka (woj. Wielkopolskie) i Chrzanów (woj. Małopolskie).

Zakład w Łodzi
Hydro Extrusion Poland w Łodzi jest zakładem branży automotive, obecnym w Łodzi od 1999 roku.  Nasza Firma zajmuje się produkcją relingów i listw dekoracyjnych.
W bazie klientów znajdują się najważniejsi producenci samochodów na świecie tacy jak BMW, Mercedes, Suzuki, Volvo czy Peuguet , a produkcja Hydro stanowi 20% rynku w tej branży.
Procesy produkcyjne przez jakie przechodzą Łódzkie produkty to: fabrykacja, polerowanie, anodowanie, lakierowanie montaż oraz kontrola jakości na każdym etapie produkcji.
W Zakładzie znajduje się nowoczesny park maszynowy, który w związku z dynamicznym rozwojem Organizacji cały czas zyskuje na wielkości.

Siłą Hydro jest wykwalifikowana kadra inżynierska i produkcyjna, a także troska o bezpieczeństwo pracy nas wszystkich, która stanowi fundament działalności.
W Łódzkim Zakładzie znajdą zatrudnienie oraz możliwości odbycia praktyk i staży studenci i absolwenci kierunków inżynieryjnych związanych z zarządzaniem i inżynierią produkcji, automatyką i robotyką, mechatroniką, a także technolodzy procesów.

Kalendarium – Hydro Łódź:
1999 – otwarcie Zakładu w Łodzi
2007 – pierwsze projekty automotive
2010 – rozbudowa Zakładu
2015-2020 – inwestycje w lakiernie proszkową, anodownie, nowy park maszynowy
2017 – wyróżnienie Top 5 Pracodawców w Łodzi
2021 – Hydro jako jeden z 300 Najlepszych Pracodawców według najbardziej prestiżowego miesięcznika gospodarczego
2021 –otwarcie lakierni mokrej.